Jaki hosting wybrać do Prestashop 1.7 1.6

Jaki hosting wybrać do prestashopJaki hosting wybrać do prestashop? Każdy kto myśli o założeniu sklepu internetowego na otwartym CMSie jak Prestashop czy Woocomerce zadaje sobie te pytanie. W pierwszej kolejności myślimy się nad wyborem odpowiedniego hostingu. To przecież na nim będziemy trzymać infrastrukturę naszego ebiznesu. Co to jest hosting? W skrócie: na hostingu trzymane są pliku oraz baza danych naszego sklepu. Czym jest hosting opisaliśmy szerzej tutaj.

Pracujemy zawodowo z Prestashop już od 2012r i poznaliśmy wiele firm oferujących trzymanie naszych plików na serwerach. Mamy swoje doświadczenie i postaramy się przedstawić jak wygląda sytuacja i nakierować na wybór najlepszego hostingu dostępnego w Polsce i odpowiedzieć na pytanie Jaki hosting wybrać do Prestashop 1.7 1.6 .

Jak grzyby pod deszczu wyrastają kolejne firmy oferujące swoje usługi hostowania plików w internecie, ale który serwer w wersji podstawowej (shared) wybrać pod prestę?

Zanim omówimy kwestię serwerów współdzielonych (shared) warto wspomnieć czym są tak naprawdę. Serwery shared to serwery dzielone pod klientów danego hostingodawcy. Na jednym serwerze znajduje się Twoje konto oraz konta innych klientów/właścicieli serwisów internetowych. Możesz łatwo sprawdzić swoje sąsiedztwo wpisując adres własnej domeny pod tym linkiem.

Początki

Zaczynaliśmy na samym początku od firmy AZ i niestety nie możemy polecić jej pod sklep na prestashop, już na samym początku napotka nas problem podczas instalacji, a prędkość serwerów nawet po za godzinami szczytu zostawia wiele do życzenia.

Wielka trójka

Nie polecamy serwerów „wielkiej trójki” czyli AZ Home i Nazwa. Jeśli ktoś upiera się na wybór z tych 3 znanych firm to z trojga złego polecamy wybrać nazwę.

Pamiętaj jeszcze o tym, że największym problemem serwerów shared są godziny szczytu. Godzinami szczytu nazywamy okres kiedy najwięcej ludzi zasiada do przeglądania internetu. Mniej więcej od godziny 15-16 do 20-21. Wtedy Twoja strona, strona Twoich sąsiadów są oblegane przez użytkowników, przez co serwer może znacząco zwolnić podczas wczytywania stron.

Serwer pod Prestashop do 100zł

Wiele własnych, wczesnych projektów utrzymujemy na  serwerach Kylos.Tutaj korzystając z kodu zniżkowego za polubienie ich fanpage na Facebooku uda nam się urwać jeszcze 10%  rabatu. Przy odpowiedniej konfiguracji Presty możemy osiągnąć czas pierwszego ładowania strony do 2s po za godzinami szczytu. Sklep z 500 produktami. W godzinach szczytu czas wynosi od 3s do nawet 5s. Tylko najważniejsze, wszystko zależy od naszego sąsiedztwa. Jeden klient poprosił o dobór taniego serwera, akurat trafił na bardzo przyjaznych sąsiadów i nie odczuwa godzin szczytu, a jest u nich ponad 2 lata.

Link: Kylos

Wydajny serwer shared dla wymagających

Z czystym sumieniem możemy polecić serwer od MyDevil, to na niego kierujemy naszych klientów. Dobry support oraz posiadamy 2 serwery od roku i nawet godziny szczytu nieznacząco wpływają na wydajność sklepów tych mniejszych i większych powyżej 1500 produktów.

Zaletą w/w hostingodawcy są serwery na dyskach SSD. Co znacząco wpływa na prędkość działania sklepów z dużą bazą danych. W bazach trzymane są zamówienia/klienci/produkty i wiele więcej informacji co przy dużej liczbie zwalnia działanie na zwykłych dyskach. W MyDevil kupując wyższy pakiet nie tylko zwiększamy miejsce na dysku, ale również limit pamięci RAM i liczbę maksymalnych procesów systemowych.  Kolejnym atutem jest możliwość wygenerowania za darmo certyfikatu SSL dla naszej domeny.

Przy sklepach do 500 produktów polecamy pakiet  MD1
Między 500 a 1000 produktów MD2
Powyżej 1000 MD3/MD4

Link: MyDevil.net

Jeśli nakierowaliśmy Cię przy wyborze hostingu to ustaw nas jako polecającego (nasz kod G6HG5MWKJE).

Hitme

Serwerownia Hitme którą testujemy od niedawna i póki co mamy dobre opinie. Czas i odpowiedzi serwera w normie. Kupiliśmy niedawno konto, więc nie możemy teraz w pełni zobaczyć jak będzie działać po wykupieniu przez innych klientów wszystkich miejsc na maszynie. Z opinii można wnioskować, że będzie podobnie jak w mydevill i nie odczujemy różnicy w godzinach  szczytu. Hitme posiada tak samo serwery SSD.

Link: Hitme.pl

Dlaczego nie ma nic o linuxpl?

Linuxpl został przejęty przez grupę H88 i póki co nie wiemy jak będzie zarządzać nowy właściciel serwisem. Mamy tylko nadzieję, że utrzymają wysoki standard i wydajność serwerów. To wszystko zweryfikuje czas i mam nadzieję, że dodamy go wkrótce do naszej listy.

Podusmowanie

A więc naszym zdaniem jaki hosting wybrać do prestashop?

  1. MyDevil.net
  2. Hitme.pl
  3. Kylos
  4. OVH.net

 

.