Sklep Prestashop

Sklep internetowy – chyba każdy internauta przynajmniej raz w życiu miał możliwość skorzystać z niego. Czy to kupując odzież, biżuterię lub książki. Ilość sklepów internetowych z każdym tygodniem się powiększa o nowe serwisy. Dla firm, zajmujących się ich tworzeniem to bardzo dobra wiadomość, gdyż na brak pracy z pewnością nie mogą narzekać. W zależności od tego, jakie są wymagania inwestora. Sklep internetowy może być zbudowany na różnych systemach i platformach. Od autorskich projektów CMS, po ogólno dostępne platformy, takie jak prestashop.

Sprawdź również ile kosztuje sklep na prestashop w tym artykule Prestashop cena – Ile kosztuje sklep na Prestashop?

 

Jak uruchomić sklep internetowy prestashop?

Wszystko czego będziesz potrzebował do stworzenia takiego sklepu, to między innymi hosting oraz paczkę instalacyjną z oprogramowaniem. Wypakowane z niej pliki należy skopiować na serwer, do wybranego sklepu, następnie wywołać w oknie przeglądarki plik instalacyjny i postępować z instrukcjami. Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Coraz większa liczba hostingów oferuje usługę tak zwanego instalatronna. Posiada ono dużą liczbę preinstalowanych aplikacji, które mogą być jeszcze szybciej i łatwiej zainstalowane na naszym serwerze, bez konieczności ręcznej konfiguracji.

 

Jakie możliwości ma sklep na prestashop?

To kolejny z wielu powodów, dla których warto wybrać to właśnie rozwiązanie. Przede wszystkim otrzymujemy w pełni funkcjonalny sklep internetowy, mający wszystkie niezbędne udogodnienia, konieczne do profesjonalnego obsługiwania sprzedaży i klientów. Co więcej, prestashop pozwala stworzyć sklep internetowy Allegro i zarządzać aukcjami, z poziomu panelu administracyjnego. Wykorzystując API Allegro, został uruchomiony intuicyjny interfejs. Kopiowanie opisów produktów ze sklepu bezpośrednio na aukcje allegro, dołączanie zdjęć, a w końcu możliwość stworzenia jednolitych szablonów, których wygląd będzie spójny zarówno w sklepie, jak i na allegro. Dodając do tego niezwykle bogatą bibliotekę dodatków, oferujących narzędzia do tworzenia mailingów, statystyk i wiele innych, uzyskujemy naprawdę ciekawą alternatywę dla kosztownego tworzenia autorskich CMS.

 

Czy w każdym przypadku sklep na prestashop będzie się sprawdzał? Zdecydowanie tak. Dla sklepów z ilością produktów do 10 000 jest to bardzo dobra opcja, dająca niemal nieskończoną ilość konfiguracji. Trzeba natomiast mieć na uwadze to, że aby sklep wyglądał naprawdę dobrze, warto jest zainwestować w stworzenie profesjonalnych szablonów graficznych.